Два тижні засніжених Карпатських гір та полонин. Два тижні без людей та інтернету… І без дощовика... Бо навіщо ж в зимові Карпати тягти ще й пончо? Від снігопаду добре захистить Gore-Tex. Особливо, якщо у Вас є новенький комплект одягу з оновленого двошарового Gore-Tex Paclite. (У мене є, але про це іншим разом.) А від проливної зливи, що йде вже котрий день і безперервно точить твій мозок, гупаючи то по відлозі*, то по намету, захист у таку пору не потрібен. Так я і подумав, залишивши дощовик вдома. І от на тобі – висота півтори тисячі і ніц менше, засипані снігом схили, незаймані білі вершини, що ховаються за сірими, як асфальт у місті, та густими, як мед у глечику, хмарами, і – дощ, дощ, дощ.

Не знаю, за що мене покарала природа – може обурилася, що я давно не заходив у гості, - та я був мокрий до кісток у перший же день.

Над головою - хмари розрядилися кулеметною чергою дощових куль, а під ногами – сніг вище колін і під ним – струмочки крижаної води. І це можна було б назвати екстримом чи справжньою пригодою. Можна… Але при умові, що після першої ночівлі пригода закінчиться у теплій ванні з філіжанкою добре обсмаженої та міцно завареної кави.

А от коли попереду два тижні в таких умовах – це вже справжнє випробування, яке, до речі, краще проходити заочно – наприклад, лежати на улюбленій канапі, мріяти про справжні пригоди, дивитися ролики за запитом на кшталт «K2 Mountain in Pakistan» і писати свої «експертні» та дуже «доречні» коментарі у соціальних мережах під світлинами тих, хто таки спромігся вийти трохи далі приміського лісу та наважився залишитися наодинці з природою бодай довше однієї доби.

І нехай я міг тільки мріяти про сухий теплий одяг, пончо від дощу, та зимове гірське сонце, все ж таки мені було не так кепсько. Бо мої ноги були у трекінгових шкарпетках ТМ «Трекінг». Ці дешеві шкарпетки від українського виробника стали у нагоді, бо зігрівали мене навіть тоді, коли були мокрі. Тобто я не хочу сказати, що це якесь ноу-хау, що гріє Ваші ніженьки, як каміння біля добряче розтопленої грубки, в той час, коли відлига підливає крижану воду у Ваші чоботи. Ні. Але просто це так дивно – у мене був намет за триста баксів і водозахисний костюм за триста п’ятдесят, - і в перший же день їх функціонал було зруйновано силою матінки-природи - я не міг їх просушити усі два тижні, я не міг зодягти сухі речі, не міг спати на сухому. А дешеві шкарпетки, які я приловчився висушувати прямо на собі, гріли мене і давали відчуття затишку, комфорту та захисту.

Я таборувався надвечір, розкладав вогкий намет, запалював маленьку свічку, що тоді здавалася мені величезним рятівним маяком, діставав з наплічника ще одну пару простих в’язаних шкарпеток, дбайливо запаковану у декілька герметичних пакетів, і просто зодягав їх зверху на мокрі шкарпетки ТМ «Трекінг», у яких цілий день долав свій шлях. І тепло мого тіла дуже швидко вигонило назовні всю вологу. Щойно шкарпетки ТМ «Trekking» ставали сухими, а волога переходила на зовнішній шар – на інші, «домашні», шкарпетки, я їх знімав і кидав у спальник, де вони за ніч також підсихали, а сам залишався у вже сухих та теплих шкарпетках ТМ «Трекінг». Це було зручно – використовувати звичайні в’язані шкарпетки на марші не мало сенсу, бо вони, щойно змокнуть, додавали нестерпне відчуття холоду, постійно сповзали та робили збрижки, через які ноги вкривалися кровавими пухирями, і дуже довго висихали. А от ТМ «Треккінг» - інша річ.

Так дивно, коли тебе рятує не всесвітньо відомий і занадто дорогий для наших країв бренд, а рідні українські шкарпетки за смішні, як для туристичного одягу, гроші. А ще - так дивно писати про шкарпетки. Та дякую, що читали. Як каже мій приятель: «Забігайте на каву». У мене є добре обсмажені зерна та декілька пар новеньких шкарпеток від ТМ «Trekking» - я із задоволенням з Вами поділюся – бо накупив багацько для себе, та на дворі ж зимно – то нащо Вам мерзнути після філіжанки міцної та чорної, як нафта, кави. А я потім собі ще придбаю, тим паче, що вже у продажу з’явилися нові моделі з вовною мериноса – ще більше тепла за ті ж самі гроші. От якби у Теплокомуненерго такий слоган був. Але це вже інша історія.

hiking-gear

ТМ "TREKKING" - Випробовуй себе з комфортом

hiking-gear

ТМ "TREKKING" - Тепло та комфорт. На маршруті та в берлозі

hiking-gear *Відлога - стара українська назва капюшона.

Добавить комментарий

Отправить