detskaya-bezopasnost

Токсичність зашкалює

У приміщенні школи був розпилений перцевий газовий сльозогінний балончик.

Подія набула великого розголосу, адже було госпіталізовано близько 70 дітей. Громада міста розділилася на кілька ворожнечих таборів: одні захищають адміністрацію школи, інші - батьків і дітей. Дехто вимагає покарати всіх.

Об'єднує їх лише одне - рівень токсичності думок і коментарів просто зашкалює!

Руйнівники міфів

Професійно, незаангажовано, з практичним досвідом у даній темі, і головне - чесно та аргументовано - міфи руйнує інструктор з дитячої безпеки Євгеній Калашніков.

Ось такі коментарі в новинах та соціальних мережах. Що правда, а що ні?

“Балончик - це спецзасіб, і дітям таке носити не можна”

А от і ні! В Україні заборонений лише продаж сльозогінних балончиків особам неповнолітнього віку. Себто, дітям можуть придбати балончик батьки чи інші дорослі. Носіння і використання перцевих балончиків дітьми та підлітками законами України не регулюється.

Більш того, газовий балончик - це дійсно один з найдієвіших засобів самозахисту для підлітків. От тільки користуватися балончиком треба вчитися - як батькам, так і дітям. Це не складно - є певні правила використання газового балончика. Але їх треба засвоїти ще до моменту купівлі.

“У деяких постраждалих дітей йшла кров носом, деякі втрачали свідомість”

Втрата свідомості від дії сльозогінного балончика - лише якщо постраждалий хворіє на астму. Серед постраждалих дітей школи таких не було. Це все вигадки журналістів.

Кров носом при використанні перцевого балончика могла б піти лише в одному випадку - якщо смачно заїхати цим балончиком з усієї сили прямо в ніс.

Доречі, перевагою балончика є те, що він є “психологічно легким” засобом самозахисту - наслідки без крові, робота на дистанції, не є незаконним, не залишає важких психологічних травм у того, хто його використовував проти агресора.

“Там розпилили 4 балончика - це майже як терористичний акт виходить!”

Чотири балончика - це вилучені балончики у інших дітей. Розпиляли лише один. Адміністрація школи, хоч і вилучила інші перцеві балони, але одразу повідомила про це батькам. Батьки в курсі - просто намагалися захистити своїх дітей у світлі недавніх подій, коли біля школи стався випадок спроби викрадення дитини педофілом.

“Чому охорона школи не перевіряє учнів на наявність зброї?”

Абсурд! По-перше, як це перевіряти? Лазити по кишеням у кожного учня? Металодетектори теж не спрацюють. По-друге (і найголовніше), чому це у дітей повинні вилучати засоби їхнього самозахисту?

Така смілива заява може спричинити шквал негативних коментарів, але повірте, коли Вашу дитину спробує викрасти і зґвалтувати ВІЧ-інфікований педофіл, або ображений на всіх жінок світу душевно-хворий імпотент, якому кортить скоїти акт проникнення за допомогою стороннього предмету, то Ви зрозумієте, про що я кажу.

“Адміністрація школи повинна нести повну відповідальність за таке!”

В даному випадку, керівництво Першої гімназії діяло напрочуд вправно. Одне з основних правил дитячої безпеки - щоб не трапилося, повідомляти батькам (буквально це означає - взяти на себе всю відповідальність і тримати удар від розлючених батьків).

Батьки оперативно отримали повідомлення на електронний щоденник. Деякі батьки мали змогу одразу приїхати до школи.

Це дуже сміливий крок зі сторони керівництва Черкаської школи!

Сміливий, правильний, відповідальний!

“Чого ви так шкіритися - може учень випадково натиснув і пшикнув”

При використанні якісних балончиків із запобіжниками та при вмінні ними користуватися така випадковість майже відсутня. Але тут криється інша небезпека. Якщо Ви придбаєте своїй дитині найкращий перцевий балончик із запобіжником, при відсутності навичок і певних хитрощів носіння і використання, вона не зможе скористатися балончиком за призначенням. А коли у жертви в руках з'являється зброя чи інший засіб самозахисту, яким вона не змогла скористатися, то агресор зробить з нею те, що навіть не планував робити. Задумайтесь про це!

“Треба покарати батьків і дитину, що розпилила газ, по всім законам!”

detskaya-bezopasnost

Скоріш за все, буде кримінальне провадження за статтею 296, пункт 4 Кримінального кодексу України. Якщо не вдаватися в юридичні терміни і деталі, то це стаття за хуліганство із застосуванням спец. засобів.

Але дивіться яка штука…

Суб'єктом хуліганства є особа, яка досягла 14-річного віку. Покарання - позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Власне, в мене питання до тих, хто пише такі коментарі: Ви б хотіли, щоб Вашу дитину кинули за ґрати на 7 років тільки за те, що вона, пізнаючи світ, зробила помилку, при якій ніхто не постраждав?

Особиста думка (не як експерта, а як людини, що хоче жити в нормальному соціумі) - найкращим покаранням були б громадські роботи для батьків і дитини (робота спецслужб вартувала певних витрат із бюджету, а бюджет - це наші гроші, себто податки, які ми сплачуємо), та обов'язкове проходження курсів з основ дитячої самооборони і використання засобів самозахисту (і дитині, і батькам).

Post scriptum...

Безпека наших дітей починається з нас!

Євгеній Калашніков - інструктору з дитячої безпеки CSC “Angels”.

Навчити своїх дітей правильно користуватися засобами самозахисту і не потрапляти в халепи ні в школі, ні на вулиці можна тут:

Центр дитячої безпеки "Angels" у Facebook

Центр дитячої безпеки "Angels" в Instagram

Авторський телеграм-канал про дитячу безпеку: Telegram

Номер для безкоштовних консультацій: 063-063-01-01

Добавить комментарий

Отправить